Denizli HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0258 241 55 36

Anasayfa

S.S. Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği

HAY-KOOP Denizli Birliği, TSE’den tören ile HYB belgesini aldı.

- +

HAY-KOOP Denizli Birliği, TSE’den tören ile belgesini aldı.

Bugün, HAY-KOOP toplantı salonunda, Denizli Vali yardımcısı Celalettin CANTÜRK, Tarım İl Müdürü Yılmaz ERKAYA ve Şube müdürleri, PAÜ İktisadi Ticari İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan SARITAŞ, Prof. Dr. Ensar YEŞİLYURT, GEKA (Güney Ege kalkınma Ajansı) Birim Başkanı Barış KIYAK, TSE Belgelendirme Müdürü Yücel AKÇA, DGRV (Alman Kooperatifler Konfederasyonu) Eğitim Koordinatörü HAY-KOOP Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Salahattin KUMLU, Kooperatif Başkanları ve Basının katılımı ile TSE-HYB (Hizmette Yeterlilik Belgesi) HAY-KOOP Bölge Birliği Yönetim Kurulu’na, TSE Belgelendirme Müdürü Yücel AKÇA tarafından tören ile verildi.

Törende konuşma yapan Birlik Başkanı Mehmet VAROL, 2004 yılından bu yana faaliyetimizi sürdürüyoruz. Kooperatiflerimize ve Halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Birliğimiz, Denizli ili ve Ülkemizin gözde Birliklerinden birisi idi. TAKBİ (Türk Alman Kooperatif Birlikleri İşbirliği) projesi ile 2016 yılından bu yana Kurumsal yapımızı en üst seviyeye çıkardık. Ulusal seviyede temsil yeteneği yüksek Birlik olduk.

Akredite edilmemiz gerekiyordu. İki ay önce TSE’ye müracaatımızı yaptık, incelendik ve bu belgeyi almaya hak kazandık.

Çok gururluyuz. Çünkü; Ülkemizde faaliyetini sürdüren, Tarımsal Amaçlı 1460 Birlik ve

Üstbirlik var. Ama bu belgeyi alabilen Ülke genelinde 2. Birliğiyiz. Bundan sonraki hedefimiz 2018 Nisan ya da Mayıs ayında İSO 9001 Belgesini alıp, Uluslararası tanınırlığa ulaşmaktır. Dedi.

Ayrıca, törende Milli Eğitim Bakanlığı’nın Antalya’da düzenlediği “Eğiticilerin Eğitimi” programına katılıp, Eğitimci belgesini almaya hak kazanan 13 Eğitimcinin sertifikaları da verildi.

 

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

EnglishDeutschEspañolTürkçe