ANKARA HAVA DURUMU

Hukuk Danışmanlığı

- +

Hukuk Danışmanlığı

Bu hizmetin amacı, S.S. Denizli Bölgesi HAY-KOOP Birliğine ortak olan kooperatiflerin hukuksal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, onlara yol göstermektir.

Diğer özel ve tüzel kişiler gibi kooperatifler de zaman zaman hukuksal sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşan kooperatif yönetimlerinin büyük bir kısmı çaresizlik içine düşmektedir. Eğitim seviyesinin düşük olduğu kırsal kesimde bu sorun daha da büyüktür.

Bilindiği üzere, diğer tüm branşlarda olduğu gibi hukuk alanında da uzmanlık alanları bulunmaktadır ve her avukatın hukuk ile ilgili tüm konularda uzman olması beklenemez. Doğru bir hukuk danışmanlığı alabilmek için ise mutlaka konu uzmanı, deneyimli bir avukata ihtiyaç vardır.

Ne yazık ki, kooperatifçilik hukuku üzerinde uzmanlığı olan ve bu konuda tecrübeye sahip hukukçu sayısı çok değildir. Bu da doğru hukukçuyu bulmayı güçleştirmektedir.

1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu’na göre kooperatif birlikleri ortaklarının ihtiyaç duydukları konularda hizmet sunmakla yükümlüdür. Buradan hareketle, S.S. Denizli Bölgesi HAY-KOOP Birliği kooperatifçilik konusunda uzman ve tecrübeli hukukçularla ortaklarına danışmanlık hizmeti sunmaya karar vermiştir.

Danışmanlık sürecinin başlatılabilmesi için, bu hizmete ilgi duyan kooperatifin başvuruda bulunması gerekir. Başvuru için, aşağıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak formun doldurulup  gönderilmesi yeterlidir. 

Başvuru, en geç bir hafta içinde değerlendirilir ve talep eden kooperatifle iletişime geçilir. Sorunun boyutlarını genel olarak ortaya koymak amaçlı bir “genel tanı” çalışması yapıldıktan sonra başvuran kooperatife sunulacak danışmanlığın kapsamı, takvimi, danışmanlık hizmeti sunacak uzmanların bilgisi ve danışmanlık bedeli ile ödeme şeklini içeren bir teklif sunulur. Bu teklifin kabul görmesi halinde, sözleşme imzalanır ve iş planı hazırlanarak uygulamaya başlanır.

 

 

EnglishDeutschEspañolTürkçe