ANKARA HAVA DURUMU

İnsan Kaynakları Danışmanlığı

- +

İnsan Kaynakları Danışmanlığı

Bu danışmanlık hizmetinin amacı, S.S. Denizli Bölgesi HAY-KOOP Birliğine ortak kooperatiflerde insan kaynaklarını planlama, uygulama ve geliştirmede yol göstermek ve onlara yardımcı olmaktır.

Kooperatiflerde, özellikle kırsal kooperatiflerde çalışan personel sayısı çok azdır ve mevcut olanların çoğunun eğitim seviyesi düşüktür. En önemli sorunlardan birisi bu kooperatiflerde uzun süreli çalışacak nitelikli çalışanın bulunmasıdır.

Günümüzün koşullarında ihtiyacı olan çalışanı bulabilen, mevcut olanların memnuniyetini ve aidiyet duygusunu yüksek seviyede tutabilen kooperatiflerin başarı şansı diğerlerinden bariz biçimde yüksektir. Bunun için çalışma koşullarının cazip ve mevzuata uygun olması son derce önemlidir.

Bu kapsamda sunulacak danışmanlık hizmetlerinde kooperatifler insan kaynakları bakımından analiz edilmekte, orta ve uzun vadeli ihtiyaçları tanımlanmakta, çözüm yolları önerilmekte ve uygulamada onlara rehberlik ve eşlik edilmektedir. Diğer bir deyişle ihtiyaç analizinden planlamaya, işe alım sürecinden eğitim yönetimine, kariyer planlamadan ücret yönetimine, performans değerlendirmeden yetenek yönetimine kadar her türlü konuda danışmanlık ve koçluk hizmetleri bu kapsamda sunulmaktadır.

Danışmanlık sürecinin başlatılabilmesi için, bu hizmete ilgi duyan kooperatifin başvuruda bulunması gerekir. Başvuru için, aşağıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak formun doldurulup  gönderilmesi yeterlidir. 

Başvuru, en geç bir hafta içinde değerlendirilir ve talep eden kooperatifle iletişime geçilir. Sorunun boyutlarını genel olarak ortaya koymak amaçlı bir “genel tanı” çalışması yapıldıktan sonra başvuran kooperatife sunulacak danışmanlığın kapsamı, takvimi, danışmanlık hizmeti sunacak uzmanların bilgisi ve danışmanlık bedeli ile ödeme şeklini içeren bir teklif sunulur. Bu teklifin kabul görmesi halinde, sözleşme imzalanır ve iş planı hazırlanarak uygulamaya başlanır.

 

EnglishDeutschEspañolTürkçe