ANKARA HAVA DURUMU

Kamu Destekleme Danışmanlığı

- +

Kamu Destekleme Danışmanlığı

 

Bu hizmetin amacı, S.S. Denizli Bölgesi HAY-KOOP Birliğine ortak olan kooperatiflerin ortaklarının süt üretimine verilen kamu desteklerinden firesiz biçimde faydalanmalarını sağlamaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeterli miktarda kaliteli süt üretimini sağlamak amacıyla destekleme programları uygulamaktadır. Bu desteklemelerden faydalanabilmek için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan bir veri tabanına süt satış kayıtlarının belirli bir süre içinde kayıt edilmesi, kontrol edilmesi ve listelerin hazırlanarak Bakanlığın ilgili mercilerine sunulması gerekmektedir.

HAY-KOOP Denizli Birliği, hizmet talep eden kooperatiflerle sözleşme yapmakta ve bu sözleşme hükümlerine uygun olarak onlara danışmanlık ve uygulama hizmeti vermektedir.

Danışmanlık sürecinin başlatılabilmesi için, bu hizmete ilgi duyan kooperatifin başvuruda bulunması gerekir. Başvuru için, aşağıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak formun doldurulup  gönderilmesi yeterlidir. 

Başvuru, en geç bir hafta içinde değerlendirilir ve talep eden kooperatifle iletişime geçilir. Sorunun boyutlarını genel olarak ortaya koymak amaçlı bir “genel tanı” çalışması yapıldıktan sonra başvuran kooperatife sunulacak danışmanlığın kapsamı, takvimi, danışmanlık hizmeti sunacak uzmanların bilgisi ve danışmanlık bedeli ile ödeme şeklini içeren bir teklif sunulur. Bu teklifin kabul görmesi halinde, sözleşme imzalanır ve iş planı hazırlanarak uygulamaya başlanır.

 

 

EnglishDeutschEspañolTürkçe