ANKARA HAVA DURUMU

Süt Pazarlama Yönetimi Danışmanlığı

- +

Süt Pazarlama Yönetimi Danışmanlığı

Bu danışmanlık hizmetinin amacı, S. S. HAY-KOOP Denizli Birliğinin ortak kooperatiflere süt pazarlama konusunda yol göstermesi ve yardımcı olmasıdır.

Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi Denizli’de de süt pazarlamada tarafları buluşturacak, tarafların haklarını koruyacak, düzeni ve istikrarı sağlayacak bir sistem ne yazık ki halen tam olarak kurulamamıştır. Bu nedenle kooperatifler ve onların ortakları zaman zaman ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmakta, sütlerini uygun fiyata güvenilir alıcılara satmakta zorlanmakta ve önemli kayıplara uğramaktadır.

Kooperatiflerin her alanda haklarını korumak, onları temsil etmek, onlara ürün alım-satımında yol göstermek gibi görevler Birliğin varlık nedenleri arasında yer almaktadır. Birlik ortağı kooperatiflerin büyük bir bölümü süt pazarlama ile iştigal etmektedir ve Birlik onlara bu alanda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Süt pazarlamada karşı tarafta yer alan süt sanayicilerinin de ciddi biçimde danışmanlık hizmetine ihtiyaçları bulunmaktadır. Süt sanayi kuruluşlarının en önemli sorunu yılın farklı dönemlerinde yeterli miktar ve kalitede süt bulamamaktır. Bir diğer önemli sorun, özellikle sütün az olduğu dönemlerde kooperatiflerin anlaşmalarına sadık kalmayıp başka alıcılara yönelme eğilimidir. Dolayısıyla süt sanayicileri yıl boyunca sözleşmelerine sadık kalan kooperatiflerle çalışmak istemektedir. Bu konuda, kooperatiflerin üst kuruluşu ve temsilcisi konumundaki Birliğin sunabileceği hizmetler büyük önem taşımaktadır.

Danışmanlık sürecinin başlatılabilmesi için, bu hizmete ilgi duyan kooperatifin başvuruda bulunması gerekir. Başvuru için, aşağıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak formun doldurulup  gönderilmesi yeterlidir. 

Başvuru, en geç bir hafta içinde değerlendirilir ve talep eden kooperatifle iletişime geçilir. Sorunun boyutlarını genel olarak ortaya koymak amaçlı bir “genel tanı” çalışması yapıldıktan sonra başvuran kooperatife sunulacak danışmanlığın kapsamı, takvimi, danışmanlık hizmeti sunacak uzmanların bilgisi ve danışmanlık bedeli ile ödeme şeklini içeren bir teklif sunulur. Bu teklifin kabul görmesi halinde, sözleşme imzalanır ve iş planı hazırlanarak uygulamaya başlanır.

 

 

EnglishDeutschEspañolTürkçe