ANKARA HAVA DURUMU

Yönetim Danışmanlığı

- +

Yönetim Danışmanlığı

Bu hizmetin amacı, S.S. Denizli Bölgesi HAY-KOOP Birliğine ortak kooperatiflerde kurumsal yönetim ilkelerine uygun başarılı bir yönetim sistemi geliştirmede yol göstermek, yardımcı olmaktır.

2012’de yayımlanan Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planında göre yer alan önemli sorunlar arasında kooperatif yöneticilerin işletme bilgi ve tecrübesinin yetersiz ve kurumsal yönetim ilkelerine uymamaları bulunmaktadır. Bu da kooperatiflerin gelişmesini önlemekte, rekabet gücünü düşürmekte, hizmet kapasitesini azaltmaktadır.

Kooperatiflerin karşı karşıya olduğu bu sorunları çözmenin yolu, onlara sistemli ve ihtiyaçları doğrultusunda yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktır. Yönetim danışmanlığı bir örgütün yönetsel sorunlarını belirlemek, bu sorunları analiz etmek, sorunlara çözüm önerileri getirmek, çözümlerin uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulduğunda yardım etmek üzere sunulan hizmetlerden oluşur.

Denizli’de kooperatiflere bu hizmetin üst örgüt olarak S.S. Denizli Bölgesi HAY-KOOP Birliği üzerinden verilmesi hem birliğin varlık gerekçesidir ve hem de kısa ve uzun vadede ortakların çıkarınadır. Her şeyden önce, birliğin bu yönde uzmanlara sahip olması, kooperatiflerin sorunlarına hâkim olması ve bu sorunlara çözüm araması bölgede kooperatifçilik sektörüne ciddi katkılar sağlayacaktır.

Danışmanlık sürecinin başlatılabilmesi için, bu hizmete ilgi duyan kooperatifin başvuruda bulunması gerekir. Başvuru için, aşağıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak formun doldurulup  gönderilmesi yeterlidir. 

Başvuru, en geç bir hafta içinde değerlendirilir ve talep eden kooperatifle iletişime geçilir. Sorunun boyutlarını genel olarak ortaya koymak amaçlı bir “genel tanı” çalışması yapıldıktan sonra başvuran kooperatife sunulacak danışmanlığın kapsamı, takvimi, danışmanlık hizmeti sunacak uzmanların bilgisi ve danışmanlık bedeli ile ödeme şeklini içeren bir teklif sunulur. Bu teklifin kabul görmesi halinde, sözleşme imzalanır ve iş planı hazırlanarak uygulamaya başlanır.

 

 

 

EnglishDeutschEspañolTürkçe