Denizli HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0258 241 55 36

Faaliyetlerimiz

S.S. Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği

TAKBİ Projesi Yönlendirme Kurulu Toplantısı Çalışma Grubu Toplantısı

- +

Programı İndirmek İçin Tıklayınız !

Katılımcı Listesini İndirmek İçin Tıklayınız ! 

T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Almanya Tarım Bakanlığı, Alman Kooperatifler Konfederasyonu ile birlikte yürüttüğü TAKBİ projesi (Türk Alman Kooperatif Birlikleri İşbirliği) çerçevesinde 24-25-26 Nisan 2018 tarihlerindeki Programda, Birincisi Almanya da gerçekleştirilen yönlendirme kurulu toplantısının ikincisine Denizli Hay-Koop Birliği ev sahipliği yaptı.

Projenin amacı,  Dünyada örnek gösterilen  Almanya Kooperatifçiliğinin,  Türkiye’de pilot seçilen illerde model olarak geliştirilmesi ve Kooperatif Birlikleri arasında işbirliğinin arttırılması ve Kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesidir.

Programa  T.C. Gıda Tarım Hayvancılık  Bakanlığı  temsilcileri, Alman Tarım Bakanlığı temsilcileri,  Alman Büyükelçisi Tarım  Ataşesi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Alman Kooperatifler Konfederasyonu temsilcileri. Ayrıca;  Alman Kooperatifler Konfederasyonu ve proje paydaşı, Denizli Hay-Koop Birliği,  Balıkesir Hay-Koop Birliği,  Bursa Tarım-Koop Birliği temsilcileri katıldı.

Program kapsamında Yönlendirme Kurulu toplantısı,Çalışma Grubu Toplantısı ve Kooperatif ortakları ile yapılan panel gerçekleştirildi.

Programın 1. gününde Yönlendirme Kurulun üyeleri Sayın Valimiz Hasan KARAHAN’ ı, Büyükşehir Belediye Başkanı  Sn. Osman ZOLAN’ı vekaleten Başkan Vekili Sn. Ali DEĞİRMENCİ’yi ziyaret etti ve Yönlendirme Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.

Programın 2. gününde Çalışma Grubu Toplantısını ve ardından Kooperatif yöneticilerinin de katılımı ile panel programını gerçekleştirdi.

Programın 3. gününde Yönlendirme Kurulu üyeleri Denizli Hay-Koop ortağı Yazır Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Alaattin Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerini ziyaret etti ve kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

EnglishDeutschEspañolTürkçe